• Дома
 • LED осветлување за работа
LED осветлување за работа
 • 60Светло Работа светло со жица за поврзување со вати
  » 5 светла или 10 светла по куп за опција. Погоден за различно барање на далечни. »Лесни глави распоредени 10 стапалата / 3одвоени, исто како и традиционалното светло за работа со жици. »Користете високо светло SMD2835, прозрачна ефикасност до 125lm / W. »Готово 50000 часа живот и понуди 5 offer
 • 100Светло Работа светло со жица за поврзување со вати
  »Лесни глави распоредени 10 стапалата / 3одвоени, исто како и традиционалното светло за работа со жици. »Линија за суспензија со водоотпорен спој, лесен за составување и замена. »Користете високо светло SMD2835, ефикасноста до 120lm / W. »Дојдете со заштитен капак на мрежата, двојно заштити. »Навлака за компјутер со опал, дизајн против заслепување.
 • 20watt and 18watt single magnet work light
  Точка БР. YL- HA11-M20W-M-XXK YL- HA11-M18W-X-XXK Power Cord SJTW 18AWG*3C / H05RN-F 2x1.0MM² SJTW 18AWG*2C / H05RN-F 2x1.0MM² Watt 20W 18W Total Lumens 2,400Lm±5% 2,160Lm±5% AC Input 100~277V ac 24V dc Lamp cover Opal Colour handle Orange CCT 2700-6500K PF ≥0.9 IP Rank IP65 Warranty 5 year Operating Temperature -20°F…
 • Висококвалитетни предводени светла за пристаништа со 40" 60" Нишалка за рака
  * Телата на серијата YouLumi се совршени за индустриски, производство и складирање. * Наменето е да ги осветлува приколките на тракторите до 53 ft за товарење и истоварување. * Одлично за секоја апликација која бара долг век на траење и ниски трошоци за одржување. * 50,000 час живот на ЛЕР за користење на влажни локации. Предмет: Приклучок за вчитување на ЛЕР
 • ЛЕР светлосни тела за складишта и приколки
  Правилно осветлените приколки на обвинителната клупа играат важна улога во безбедноста на работниците, повеќе OSHA стандард 1910 бара да се осветлат доковите за вчитување. Потребен е тежок и флексибилен лесен дизајн за да се издржи суровата околна пристаниште и да се подобрат несоодветните услови за осветлување во приколките. Предмет:...
 • Високо квалитетни предводени флексибилни светла за прицврстување на рацете
  ● Челичната рака не попушта лесно се наведнува околу повеќето патеки на приклучните врати ● Брза и лесна за инсталирање на која било вертикална површина. ● Низок профил и лесен за позиционирање ● Цела должина може да се свитка за да создаде цврсти агли ● Може да се ротира 180 степени за двонасочно осветлување ● Четири (4)...
 • 60W LED portable work light
  Item No. YL-HA13-60W-M-XXK / YL-HA13-60W-M-XXK-L Input Voltage 100-277Vac / 50~60Hz Power Cord SJTW 16AWG*3C/ H05RN-F 3G*1.0MM2 Luminous Efficacy(lm / w) >140 IP Rating IP64 Warranty 5 year THD <20% Работен живот(Час) 50000 Dimensions(mm/in): D*H 219.5*125mm/8.64"x4.92" Сертификати: ETL Packing 6 Pcs/ Carton 10.59kg Suitable road works, градилишта, events and general industrial and maintenance programs. ● Safety…
 • Привремено работно светло со врела продажба на ЛЕР
  ЛЕД привремено работно светло е многу добар избор како привремено осветлено светло. Достапно за градилиште, Настани, Спорт, Полициска и противпожарна служба, Патот& Градежни работи, Спаси & Итни случаи ... Влезен напон 100-277Vac / 50Светлосна ефикасност во боја на портокал ~ 60Hz(lm / w) >140 Вид на заштита IP64 Гаранција(Година) 5 ограничена гаранција од година <20%...
 • IP64 60/80/100W Linkable LED high bay
  Input Voltage 100-277V AC Wattage 60/80/100W lumen 150LM/W Type of protection IP64 Color handle Blake/Yellow/Silver Working Temperature -4°F to 113°F(-40°C to 45°C) Животниот век >50000 hours Warranty 5 years Power supply cable SJTW 18AWG*3C / H05RN-F 3G*1.0MM2 Available for Parking lot and construction site, Настани, Спорт, Полициска и противпожарна служба, Road…
 • LED 40W UV Work Light
  Name UV-LED WORK LIGHT Item NO. YL-UV40 Rated Power 40w Rated Voltage 120v/230v Frequency 50/60Hz Wavelength 250-285nm Usage Indoor Control Mode Remote control Suitable to Garden & Warehouse, Outdoor LED lighting, warehouse or trailers’s loading and unloading process. Remote control Direction for use 1. When the lamp is powered on…
 • LED 60W 80W UV Work Light
  Name UV-LED WORK LIGHT Item NO. YL-UV60/80 Rated Power 60w/80w Rated Voltage 120v/230v Frequency 50/60Hz Wavelength 250-285nm Usage Indoor Control Mode Remote control Remote control Direction for use 1.When the lamp is powered on means it’s standby; 2.Press the on / off key on the remote control, the buzzer rings…
 • LED Space Light For Repairing Work
  LED space light is a multi-function portable, hanging dual-purpose light. Кога станува збор за осветлување во голема површина, производот е идеално решение за високо осветлување при раскрсници на патишта за рударски транспорт, работи на патот, градилишта, настани, и општи индустриски програми и програми за одржување. Влезен напон 100-277Vac / 50~60Hz Colour handle Blue Lamp cover…
12 Страница 1 на 2
Испратете ја вашата порака до нас:
ПРАВДА СЕГА

Билтен

Анкета сега

Следете нè

ПРАВДА СЕГА