• Дома
 • LED приклучок светло

LED приклучок светло

 • 120W Квантна LED светло за растење

  " Извор на светлина: LED2835 / LED3030 »Спектар: PhysioSpec Indoor™ » Power Factor: >0.95 »Дистрибуција на светлина: 120° »Висина на монтирање: 6"-12"(15.2-30.5цм) Над крошна »Термичко управување: Passive » Total Harmonic Distortion (THD): <20% »Доживотно: >50,000hrs » IP Rating: IP65 » No UV or IR in the beam » Output constant…
 • 320W Квантна LED светло за растење

  " Извор на светлина: LED2835 / LED3030 »Спектар: PhysioSpec Indoor ™ »Излез на светло PPF: 832-2496 μmol / s »Ефикасност: 2.6 μmol / J »Фактор на моќност: >0.95 »Напон на влез во наизменична струја: 90-277V AC, 300-480V AC, 50/60Hz »Дистрибуција на светлина: 120° »Висина на монтирање: 6"-12"(15.2-30.5цм) Над крошна »Термичко управување: Пасивно »Затемнување: 10V-извор »Вкупно
 • 20watt and 18watt single magnet work light

  Точка БР. YL- HA11-M20W-M-XXK YL- HA11-M18W-X-XXK Power Cord SJTW 18AWG*3C / H05RN-F 2x1.0MM² SJTW 18AWG*2C / H05RN-F 2x1.0MM² Watt 20W 18W Total Lumens 2,400Lm±5% 2,160Lm±5% AC Input 100~277V ac 24V dc Lamp cover Opal Colour handle Orange CCT 2700-6500K PF ≥0.9 IP Rank IP65 Warranty 5 year Operating Temperature -20°F…
 • ЛЕР светлосни тела за складишта и приколки

  Правилно осветлените приколки на обвинителната клупа играат важна улога во безбедноста на работниците, повеќе OSHA стандард 1910 бара да се осветлат доковите за вчитување. Потребен е тежок и флексибилен лесен дизајн за да се издржи суровата околна пристаниште и да се подобрат несоодветните услови за осветлување во приколките. Предмет:...
 • Високо квалитетни предводени флексибилни светла за прицврстување на рацете

  ● Челичната рака не попушта лесно се наведнува околу повеќето патеки на приклучните врати ● Брза и лесна за инсталирање на која било вертикална површина. ● Низок профил и лесен за позиционирање ● Цела должина може да се свитка за да создаде цврсти агли ● Може да се ротира 180 степени за двонасочно осветлување ● Четири (4)...
 • 60W LED portable work light

  Item No. YL-HA13-60W-M-XXK / YL-HA13-60W-M-XXK-L Input Voltage 100-277Vac / 50~60Hz Power Cord SJTW 16AWG*3C/ H05RN-F 3G*1.0MM2 Luminous Efficacy(lm / w) >140 IP Rating IP64 Warranty 5 year THD <20% Работен живот(Час) 50000 Dimensions(mm/in): D*H 219.5*125mm/8.64"x4.92" Сертификати: ETL Packing 6 Pcs/ Carton 10.59kg Suitable road works, градилишта, events and general industrial and maintenance programs. ● Safety…
 • IP64 60/80/100W Linkable LED high bay

  Input Voltage 100-277V AC Wattage 60/80/100W lumen 150LM/W Type of protection IP64 Color handle Blake/Yellow/Silver Working Temperature -4°F to 113°F(-40°C to 45°C) Животниот век >50000 hours Warranty 5 years Power supply cable SJTW 18AWG*3C / H05RN-F 3G*1.0MM2 Available for Parking lot and construction site, Настани, Спорт, Полициска и противпожарна служба, Road…
 • LED 60W 80W UV Work Light

  Name UV-LED WORK LIGHT Item NO. YL-UV60/80 Rated Power 60w/80w Rated Voltage 120v/230v Frequency 50/60Hz Wavelength 250-285nm Usage Indoor Control Mode Remote control Remote control Direction for use 1.When the lamp is powered on means it’s standby; 2.Press the on / off key on the remote control, the buzzer rings…
1 Страница 1 на 1

Испратете ја вашата порака до нас:

ПРАВДА СЕГА

Билтен

Анкета сега

Следете нè

ПРАВДА СЕГА