• Дома
 • Светло за работно светло со ЛЕР

Светло за работно светло со ЛЕР

 • 240W Квантна LED светло за растење

  Our LED Grow Light use 0-10V source of dimming function to control PPFD to meet every growth stage of plants and leaf vegetables and fruits growing, which are the best replacement of traditional halogen lamps and sodium lamps for green House, Вертикално земјоделство, Одгледување марихуана. »Light Source: LED2835 / LED3030 »Спектар:...
 • 450W Квантна LED светло за растење

  Input Voltage 90~277V ac or 300-480V ac 50/60Hz Wattage: 450W PPF: 1184 µmol/s Type of protection: IP65 SMD Chips: 1728ЕЕЗ 2835 48Компјутери 3030 Power Factor: 95% Light Distribution 120° Size info 645*525*135mm Warranty 3 years Certificates: ETL Shipping: 5Lead 10 дена време на водење. Со DHL / UPS / TNT / FedEx express, воздушен товар итн. Available for Seed…
 • 60Светло Работа светло со жица за поврзување со вати

  » 5 светла или 10 светла по куп за опција. Погоден за различно барање на далечни. »Лесни глави распоредени 10 стапалата / 3одвоени, исто како и традиционалното светло за работа со жици. »Користете високо светло SMD2835, прозрачна ефикасност до 125lm / W. »Готово 50000 часа живот и понуди 5 offer
 • 100Светло Работа светло со жица за поврзување со вати

  »Лесни глави распоредени 10 стапалата / 3одвоени, исто како и традиционалното светло за работа со жици. »Линија за суспензија со водоотпорен спој, лесен за составување и замена. »Користете високо светло SMD2835, ефикасноста до 120lm / W. »Дојдете со заштитен капак на мрежата, двојно заштити. »Навлака за компјутер со опал, дизајн против заслепување.
 • 20watt and 18watt single magnet work light

  Точка БР. YL- HA11-M20W-M-XXK YL- HA11-M18W-X-XXK Power Cord SJTW 18AWG*3C / H05RN-F 2x1.0MM² SJTW 18AWG*2C / H05RN-F 2x1.0MM² Watt 20W 18W Total Lumens 2,400Lm±5% 2,160Lm±5% AC Input 100~277V ac 24V dc Lamp cover Opal Colour handle Orange CCT 2700-6500K PF ≥0.9 IP Rank IP65 Warranty 5 year Operating Temperature -20°F…
 • Високо квалитетни предводени флексибилни светла за прицврстување на рацете

  ● Челичната рака не попушта лесно се наведнува околу повеќето патеки на приклучните врати ● Брза и лесна за инсталирање на која било вертикална површина. ● Низок профил и лесен за позиционирање ● Цела должина може да се свитка за да создаде цврсти агли ● Може да се ротира 180 степени за двонасочно осветлување ● Четири (4)...
 • IP64 60/80/100W Linkable LED high bay

  Input Voltage 100-277V AC Wattage 60/80/100W lumen 150LM/W Type of protection IP64 Color handle Blake/Yellow/Silver Working Temperature -4°F to 113°F(-40°C to 45°C) Животниот век >50000 hours Warranty 5 years Power supply cable SJTW 18AWG*3C / H05RN-F 3G*1.0MM2 Available for Parking lot and construction site, Настани, Спорт, Полициска и противпожарна служба, Road…
 • LED 60W 80W UV Work Light

  Name UV-LED WORK LIGHT Item NO. YL-UV60/80 Rated Power 60w/80w Rated Voltage 120v/230v Frequency 50/60Hz Wavelength 250-285nm Usage Indoor Control Mode Remote control Remote control Direction for use 1.When the lamp is powered on means it’s standby; 2.Press the on / off key on the remote control, the buzzer rings…
12 Страница 1 на 2

Испратете ја вашата порака до нас:

ПРАВДА СЕГА

Билтен

Анкета сега

Следете нè

ПРАВДА СЕГА