Добредојдовте на Youlumi

Шенжен Youlumi Co.LTD специјализира во производство на LED осветлување производи. Ние се пофали со професионална и искуства R & D тим, решени да ги надминат предизвиците фази на развој, производство и дистрибуција на осветлување производство. Youlumi членови мотивиран тим бутам напредок на компанијата во LED технологија. Поставување репер за своите конкуренти во industry.Established во јули 2012 година, ние се посветени на производство на LED сијалица и пченка светлина производи. Во 2013 година, успешно ја имаше својата премиера на нашите иновативни пченка светла 150W и 200W кој содржи вграден возачот. Нашата палета на производи постојано се проширува и сега се состои од 250W, 300W, итн модели. Во моментов, нашата пченка светлина предводник 250W совршено заменува 400W и 1000W HID извор на светлина. Во 2014 година, Нашата надградбата колекции во 80W, 100W итн Варијанти производи се стави на пазарот ...

Зошто Изберете нас

 • На искуство 6 години

  На искуство 6 години

  6 години искуство на UPS-от, инверторот, соларни панели и батерии на производството и извозот.

  Прочитај повеќе
 • Едношалтерски Набавка

  Едношалтерски Набавка

  Целиот спектар на моќ производи снабдување, нуди еден-стоп купување.

  Прочитај повеќе
 • Професионален тим за продажба

  Професионален тим за продажба

  Професионален тим за продажба, нудејќи персонализирани и посветен услуги.

  Прочитај повеќе
 • Portable Luminaire Light
 • LED светилка со висока јарболот
 • LED линеарна Магнетни Retrofit Комплет
 • LED Линеарна панел светлина
 • LED низок залив светлина
 • LED панел светлина
 • LED Balloon Lighting
 • LED Retrofit колекции
 • LED High bay lights
 • LED работа светлината

Сертификат

LED светилка Стринг ETL сертификација
Линеарна Магнетни Retrofit Комплет ETL сертификација
Вчитување приклучете светлината ETL сертификација
LVD сертификација
сертификат за ССА
CE-ЕМС сертификација
CE-LVD сертификација
ЕМС сертификација
LED Пченка светлина ETL
LED Пченка светлина FCC
LED Highbay светлина (LED Паркинг Светлина) ETL сертификација
IP64 LED Пченка светлина CA01 ETL
LED Линеарна панел светлина ETL сертификација
LED панел светлина ETL сертификација
LED Retrofit колекции ETL сертификација

за

Prostar Вести

клиентите

 • 8

  88

  години Основана
 • 8

  88

  Години меѓународната трговија
 • 12

  812

  технички инженери
 • 30

  830

  земјите-извознички

Youlumi is a professional LED R&D manufacturer and energy expert.